Ćigrada – urokliwa plaża na Murter w Chorwacji

Plaża Ćigrada to kolejna fajna miejscówka na Murter. Zjeżdża się na nią zaraz po wjechaniu do miejscowości Murter, skręcając w lewo. Byliśmy tam raz, w ramach rekonesansu wyspy i bardzo nam się tam podobało. To miejsce ma wdzięk i fajny klimat.

Na tej plaży odnajdzie się w zasadzie każdy. Widziałam zarówno szalejące na skrawku piasku niemowlaki, jak i opalające się na skałkach staruszki. Nam też tu było dobrze, doceniliśmy zwłaszcza pomościk, z którego można było poskakać do wody (tego nam dotychczas bardzo brakowało).

Čigrađa jest bardzo urokliwa. Jest tu i lazur z bezkresem, i fajne dno (choć bez specjalnego życia pod wodą). Można poleżeć na skałkach (są tak samo wygodne jak wszędzie) albo rozłożyć się na plaży z łagodnym zejściem do morza. Do tego w komplecie występuje małe molo i mini porcik.

Tłumów nie ma.

Można pospacerować, popływać, poopalać się, popatrzeć na morze, a także zjeść (restauracja Čigrađa i bar Lantana) – my oczywiście okupowaliśmy pizzerię. Mogę powiedzieć, że Margarita była wyborna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.