Girenica – dzika plaża na wyspie Pag w Chorwacji

Plaża znajduje się w okolicy Mandre, jadąc z Kolan trzeba skręcić w prawo, na wysokości „lustra”.

gir

Parking jest płatny 20 kun, ale to naprawdę drobiazg w obliczu podwodnego dobrodziejstwa, które na nas czeka.

DSC_0025

Plaża jest wąska, może niezbyt przez to komfortowa, ale rekompensuje to zarówno spokojne zejście do wody, okoliczności przyrody i to, co się dzieje pod wodą… Bajka!

1

Nie dość, że dno jest hurtownią muszli (nie tylko dzieciaki miały radochę z połowów), to i bogato było w rozgwiazdy, ryby – nawet te z wachlarzykami (Uwaga! Bliskie spotkanie z nimi bardzo boli – one wachlując się nie zachęcają nas do kontaktu, a odstraszają), a niektórzy śmiałkowie wypatrzyli też ośmiornicę.

pag

2

girenica

To była nasza ulubiona plaża – można było nurkować godzinami i mieć wrażenie, że oto staliśmy się mieszkańcami akwarium.

girenica

Ale Girenica ma też inne, dość zaskakujące i groźne w sumie, oblicze. Kiedy wiało, a wiało raz, że ho ho, ponton stawał dęba, a materace szalały. Morze się gotowało, a fale rozbijały się dziko o skały. My to uwielbiamy, bardzo nam to odpowiada, ale trzeba uważać, ponieważ niewinna zabawa może zakończyć się dotkliwym potłuczeniem. Naprawdę dotkliwym – wyrzut z materaca, lot i upadek na kamienie może zaboleć.

girenica

Niemniej to idealna plaża dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, drapieżność morza i nie boją się penetrować skał na dnie. I my, i nasze nastoletnie wodne „dziki” byliśmy zachwyceni.

girenica

girenica

by me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.