Kosirina na Murter w Chorwacji

Plaża Kosirina, uważana za jedną z najpiękniejszych plaż w Chorwacji, położona jest w zatoce oddalonej 3,5 km od miejscowości Betina na wyspie Murter. Łatwo do niej dojechać samochodem i zaparkować w pobliżu – parking płatny 30 kun.

Wzdłuż plaży i wokół niej ciągnie się kemping Kosirina (po którym, bliżej otwartego morza, lubią spacerować panie toples i nudyści), stąd dość tu tłoczno. Jest ładnie, choć nieco ciasno. Ale wszyscy wydawali się zadowoleni.

Tam, gdzie zejście do morza było łagodne, szalały dzieciaki. Taflę wody pokrywały materace i inne dmuchańce. My jednak, jak zawsze, rozłożyliśmy się nieco dalej, na skałkach. I każdy doznał jakiegoś uszczerbku na zdrowiu – mieliśmy poobijane łokcie i kolana, bo śliskie, ostre kamienie, dołki i fale sprawiały, że wejście do wody i wyjście z niej było wyzwaniem. Kosirina ma charakter. Była to najbardziej drapieżna „plaża”, na jakiej byliśmy.

Ale oczywiście było super fajnie. Ponieważ skały nie były zbyt komfortowe, leżeliśmy albo skuleni w norach, albo wyciągnięci niczym Sid z „Epoki lodowcowej”. Najbardziej zadowoleni byli użytkowcy materaca – hulał wiatr, były fale, się działo. W pewnym momencie naszą skałkową plażę wypełniła woda, przeganiając nas na obiad.

Jeśli zaś chodzi o życie podwodne, to wynudziłam się śmiertelnie, ponieważ piasek, który pokrywał dno, do pokazywania się zachęcał tylko te zadziorne, kłujące ryby „z falbankami”. Ale ile tam było ośmiornic! Zaprzyjaźniliśmy się z dwoma – obejrzeliśmy je, zrobiliśmy kilka zdjęć, i puściliśmy wolno.

Kosirina jest fajna, ale mało komfortowa i niespecjalnie ciekawa (nie ma to jak Slanica!). Dla przyjezdnych przygoda raczej na raz.

mzb

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.