Rovinj – piękne miasteczko na Istrii. Zdjęcia

Rovinj to małe chorwackie miasteczko położne na Półwyspie Istria. Prawdą jest, że to perła regionu i jedno z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji. Choć wiele osób decyduje się na wakacje w Rovinju lub okolicy, dla nas był to cel jednodniowej wycieczki.

Rovinj jest małym, uroczym miasteczkiem, w którym czuć włoskie klimaty. Jest tu ślicznie, artystycznie, ekskluzywnie. To doskonałe miejsce, by pospacerować, naładować akumulatory, chłonąć niesamowitą, wakacyjną atmosferę i nacieszyć oko.

W miasteczko jest sporo zabytków, o których można przeczytać w przewodnikach. To Brama Portica, Brama św. Benedykta, Brama Świętego Krzyża, Łuk Balbi w stylu barokowym z 1680, Ratusz, a także Klasztor Franciszkanów, Kaplica Świętej Trójcy, Kościół św. Eufemii, Kościół św. Krzyża czy Kościół św. Tomasza.

Na nas największe wrażenie zrobił sam klimat i okoliczności: tak architektury, jak i przyrody. Rovinj jest pięknie położone, a jego „plaże”, uliczki i przybrzeżne kamieniczki zachwycają.

To, co mnie nie mniej zauroczyło, to małe galerie sztuki i straganiki, na których były tak piękne rzeczy, tak pięknie wyeksponowane, że aż zatykało. Mnóstwo rękodzieła i sztuki przez wielkie es. Obrazy, obrazki, rzeźby, elfy, ryby. No i te wystawy! To było naprawdę coś.

Wiele można mówić o Rovinju, ale najlepiej to wszystko zobaczyć i poczuć. Dla nas to zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc, w jakich byliśmy. W tym roku odwiedzimy je ponownie.

Zobaczcie nasze zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.