Ručica – fajna plaża na Pag w Chorwacji. Idealna dla rodzin z małymi dziećmi

Żeby się tu dostać z Mandre, gdzie mieszkaliśmy, trochę sobie pojeździliśmy. Ale było warto, zdecydowanie – bo co to były za widoki! Bardzo lubię chłonąć Chorwację od kuchni – z poziomu lokalnych dróg i osad (jakoś nie pasuje mi do nich „wieś”).

dd

Plaża znajduje się niedaleko Metajny (co za klimat!). Jest świetna – wielokulturowa, śliczna i choć położona z dala od cywilizacji, w sumie bardzo miejska. Nie to, że jest specjalnie tłoczno, bo nie. Ale można wypić piwo w barze, posłuchać muzyki (z baru), popatrzeć na wypasione jachty. Niedaleko znajduje się pożądana plaża Beritnica, z trzema zatopionymi kamieniami, do której ciężko się dostać lądem (choć dwóm naszym śmiałkom się udało).

Podobał mi się lazur Rucicy, wrażenie przestrzeni i to, że choć pod wodą życie nie wrze (jak na wszystkich innych odwiedzonych przez nas plażach), to wyłowiłam najpiękniejszą muszlę świata (ranking stworzyłam sobie sama, rzecz jasna:)).

DSC_0300

Nas urzekła włoska rodzina – nieustannie trzeszczący, roześmiany i tryskający energią tata, mama – spokojna, wytonowana, wyrywająca włosy pęsetą z łydek (uwielbiam ten luz w psychice!) i ich rozwrzeszczane maluchy w ilości nie odgadnionej.

Plaża jest idealna dla rodzin z dziećmi – maluchami także. Przyjemne zejście do wody, wyjątkowo łagodne kamyki i – co ważne – długo jest płytko. Minus – trzeba pokonać dystans samochód-plaża, co do przyjemnych w skwarze nie należy.

DSC_0513

h

Więcej artykułów na temat Chorwacji znajdziesz TUTAJ.

Monika Zalewska-Biełło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.