Sveti Duh – fajna plaża na Pag dla rodzin z małymi dziećmi, czyli Chorwacja po raz enty

Na plaży Sveti Duh spędziliśmy zaledwie chwilę. Chcieliśmy zobaczyć, o co tyle szumu, czym się wszyscy zachwycają. Czy jest tak piękne i i bosko, jak mówią? Okazało się, że jeśli chodzi o nas – niekoniecznie. Ponieważ pochodzimy z Warmii, poczuliśmy się tu jak w domu. Szybko z niej uciekliśmy, choć rozumiemy tych, którym się tu podoba.

sveti duh

Plaża Sveti Duh jest idealna dla małych dzieci – brzeg jest bezpieczny, a woda płytka – owa płycizna ciągnie się dość daleko w głąb morza. Woda jest przez to niesamowicie ciepła. Cicho tu, spokojnie, wiatr nie mąci ani fal, ani powietrza. Można się tu odnaleźć, odetchnąć i odpocząć.

lead lun1-001

Dla nas jednak plaża ta była zwyczajna do bólu, przez co po prostu beznamiętna. Poza tym uważam, że temperamentne starszaki, które potrzebują do szczęścia fal i życia pod wodą – mogą się nudzić. No bo  ile można brodzić w wodzie, leżeć na materacu i przelewać wodę z wiaderka do wiaderka? Obawiam się, że nie zrekompensuje im tego nawet huśtawka na plaży.

Sveti Duh to miejsce idealne dla rodzin z małymi dziećmi – tak jak np. jak i Rucica. Płasko, spokojnie, ładnie i bezpiecznie.

My szybko się ulotniliśmy – założyliśmy, że inne plaże położone nad zatoką (np. Plaża Čista) są podobne i postanowiliśmy je sobie darować. Wiedzieliśmy już, że „kręci” nas wyłącznie otwarte morze. Nasze morskie dziki potrzebują wrażeń, doznań i wyzwań – dla nich idealna jest Girenica i Mandre, opcjonalnie Bośana.

Ruszyliśmy, by zobaczyć, jak wygląda sytuacja w Lun.

DSC_0503

DSC_0504

DSC_0506

DSC_0508

DSC_0510

DSC_0512

DSC_0515

DSC_0516

Więcej artykułów na temat Chorwacji znajdziesz TUTAJ.

Monika Zalewska-Biełło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.