10 kroków ku temu, by stać się lepszym rodzicem (grafika)

Nie każdy, kto ma dzieci, choć większość jednak tak, zachodzi w głowę, jak je wychowywać (żeby były i mądre, i fajne, i przyzwoite), jak być dobrym rodzicem (czyli jak nie zwariować). Nie jest to proste, także dlatego, że życie płynie, wszystko ewoluuje, każda sytuacja wymaga elastyczności, synowie i córki – indywidualnego traktowania; my się zmieniamy, dorastają dzieci. Zmienia się wszystko.

Na dodatek czasem ciężko się w tym wszystkim połapać – bo emocje, charaktery i charakterki, wiadomo! – i w tej szalonej rzeczywistości rodzica odnaleźć. Nie można się przygotować właściwie na nic, bo nic nie jest pewne i przewidywalne. Chociaż… Pewne jest, że chwilę po tym, jak zażegnamy kryzys 2-latka, nowe scenariusze „pod napięciem” wykreuje nastolatek.

Są na szczęście filary, bojki i kotwice, które nie pozwalają oszaleć. To zasady, proste i prawdziwe mądrości, rozsądne granice, a także drogowskazy. Czasem o nich wiemy, czasem niekoniecznie, a i bywa, że sobie ich nie uświadamiamy, choć są oczywiste. Dlatego warto czasem zrobić porządek w głowie, poukładać w szufladach, zmienić optykę i popatrzeć na świat z innej perspektywy. Dlatego mamy dla Was, ale i dla nas, kolejną fajną wychowawczą podpowiedź. Grafikę – 10 kroków ku temu, by stać się lepszym rodzicem.

I bonus

Źródło: Fundacja Dzieci Niczyje (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.