Absurdalne dowcipy. Smaczne suchary

Wszystko zaczęło się od Monty Pythona i Latającego cyrku, który bawił do łez niepodrabialnymi skeczami na bazie absurdalnych skojarzeń, zaburzonej chronologii i nonsensownych scen. Dla wielu była to skrajna głupota i strata czasu, ale dla nas – a jest nas wielu – Monty Python to instytucja kultowa. Ten poziom abstrakcji, totalny i nie do ogarnięcia, to był odjazd! Czad! Jazda bez trzymanki!

Dowcipy i scenki sytuacyjne o absurdalnej naturze są super, choć czasem wprawiają nie tylko w zdumienie, ale i konsternację. Najczęściej trudno się w nich doszukiwać sensu i logiki (ale co z tego!), chociaż… nie macie wrażenia, że jednak czasem w tej przewrotności można jednak dostrzec jakieś drugie dno?

Żarty i anegdoty, które są przewrotne, nonsensowne, a swoim poziomem abstrakcji sięgają gwiazd, bardzo lubimy, no i mamy swoje debeściaki (ich absurdalność jest wielowymiarowa). Niektóre to prawdziwe suchary, których nie powstydziłby się sami wiecie kto. Zresztą zobaczcie:

Sprytny lisek

W pewnej wiosce mieszkał sobie gospodarz, który miał kurnik. Co noc do tego kurnika przychodził sprytny lisek i pożerał jedną kurę, albo koguta – zależy na co miał chrapkę. I tak to trwało miesiącami, aż pewnego dnia gospodarz schwytał liska i zapytał:

– Czy to ty wyjadasz stopniowo mój drób?
Na co sprytny lisek odpowiedział:

– Nie!

A tak naprawdę to był on.

Paganini to on nie jest

Akrobata w cyrku wznosi imponującą wieżę ze stolików i krzeseł. Na jej szczycie stawia butelkę z wetkniętą w nią miotłą, staje na nią i – balansując – gra na skrzypcach. Mąż trąca żonę i szepcze jej do ucha:

– No Paganini to on nie jest!

Chleb, masło i kilogram gwoździ

Matka pakuje syna na wycieczkę:

– Zapakowałam ci chleb, masło i kilogram gwoździ.
– Po co?
– Jak to po co? Posmarujesz chleb masłem i zjesz.
– A gwoździe!?
– Tu są. Przecież spakowałam.

by me

Zdjęcie tytułowe – Andrzej Tylkowski, ilustris

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.