Kuchnia z duszą – fajne pomysły, aranżacje, zdjęcia

Czy sercem Twojego domu jest kuchnia? Czy ona także stanowi centrum Waszego domowego wszechświata? Jeśli tak, Twój dom musi być bardzo szczęśliwy.

Kuchnia w fajnym domu ma to do siebie, że ściąga tłumy. To tu właśnie odbywają się, choć tego nie planujecie, spotkania towarzyskie.To tu, do kuchennego stołu, dzieci ciągną swe pękate plecaki, by odrobić lekcje. Tu się też doskonale plotkuje z siostrą, dyskutuje z mężem nad planami budżetowymi, a i czyta, popijając herbatę (choć obiektywnie rzecz biorąc kanapa jest wygodniejsza). Taaak. To wręcz zdumiewające, jak wiele funkcji spełnia tak prozaiczne miejsce, jakim jest kuchnia i ile osób jest w stanie pomieścić, choć czasem jest niewiele większa od lodówki. Prawda?

kuchnia

Idealna kuchnia, by spełniała oczekiwania swoich użytkowników, przede wszystkim powinna być funkcjonalna, dobrze przemyślana i zmyślnie zaprojektowana. Sprzęty kuchenne powinny stać we właściwym ciągu roboczym i optymalnym porządku, a meble powinny mieć nie tylko obszerne blaty, ale i dobrze rozplanowane szafki i szuflady. To wszystko jednak na nic, jeśli kuchnia będzie miejscem, którego się nie czuje i nie lubi.

we

k

Kuchnia nie musi wyglądać jak z żurnala (choć w sumie miło by było), ale musi pasować – nie tylko do pozostałych pomieszczeń w domu, ale i… do nas. Dlatego tak ważne jest, by swojej kuchni nadać właściwy charakter i urządzić ją w swoim niepowtarzalnym stylu.

Jeśli dobrze czujesz się w kuchennym laboratorium, prawdopodobnie zakochasz się w kuchni w nowoczesnym stylu. Jeśli zaś tęsknisz za pachnącymi – krupnikiem i knedlami ze śliwką – wakacjami u babci, dla Ciebie są wnętrza utrzymane w duchu retro czy rustykalne.

k

Jeżeli zaś nie boisz się wymknąć sztampie i wnętrzarskim konwenansom, podążaj ku kuchni eklektycznej i awangardowej. Nie bój się nowatorskich rozwiązań! Daj się ponieść wyobraźni. Nie trzymaj się rutyny – dzięki temu aranżacja tego pomieszczenia może być fajną przygodą, a sama kuchnia będzie mieć duszę.

Czasem wystarczy fajny mebel, a i choćby detal, by tchnąć życie, by nie wiało chłodem i nudą!

ku

Kuchnia – fajne pomysły, aranżacje, zdjęcia

Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć kuchni. Co tu dużo mówić – są genialne, zachwycające, w różnych rozmiarach, kolorach i stylach – mniej lub bardziej oczywistych. A wszystkie piękne! Koniecznie zwracajcie uwagę na detale!

kuchnia

kuchnia1

kuchnia

kuchnia1

003-beach-house-germany-1050x700

kuch

kuch

k

k

11

11

11

11

11

11

Zdjęcie tytułowe – źródło

red. by me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.