Kuchnia z duszą – w stylu vintage

Czy Wy też uważacie, że kuchnia jest sercem domu? My tak. Zawsze jakoś tak  dziwnie się składa, że to właśnie w kuchni nieustannie tętni życie, tu spędzamy najwięcej czasu – i to wcale nie przy garach.

Przy kuchennym stole najlepiej smakuje samotne wino i wieczorna książka, tu najlepiej plotkuje się z przyjaciółmi, a podczas kolacji słucha się, jak dzieciakom minął dzień. Nie do przecenienia jest także kuchenne sam na sam ze sobą. Jest cicho, swojsko i bezpiecznie, dlatego obieranie ziemniaków, próby okiełznania zmywarki czy po prostu gapienie się w okno są jak domowa psychoterapia. Genialnie robią na głowę – myśli i emocje, nawet te trudne i niewygodne nagle łagodnieją, tonują się i grzecznie układają się w głowach.

7

Nie każda jednak kuchnia da się lubić, bo nie każda jest przyjazna i ma duszę. Zgodzicie się? My dobrze czujemy się w takich, które są swojskie i ciepłe, gdzie czuć charakter (także właściciela) – nie wszystko musi się zgadzać, być na wysoki połysk i zapięte na ostatni guzik (choć naturalnie minimalizmowi i porządkowi jako takiemu nie mówimy nie). Kuchnia po prostu powinna mieć to coś.

Przyznajemy, że mamy słabość do lekkiego galimatiasu i wnętrzarskiej finezji – do lodówek z klameczkami, do otwartych szafek, gdzie wyeksponowana jest zastawa rodowa, czyli każdy kubek z innej parafii. Kochamy cegły, kafle, mozaiki, kwiaty i zioła, metalowe durszlaki dotknięte zębem czasu, a także inne retro sprzęty, do tego grafiki, plakaty i inne dekoracyjne smaczki utrzymane w duchu vintage. Cenimy też awangardowe, wymykające się sztampie rozwiązania, takie jak artystyczne niedoróbki, przecierki czy szeroko rozumiany eklektyzm.

Jeśli i Wy lubicie takie klimaty, zobaczcie kilka fantastycznych zdjęć kuchni z duszą (linki do źródła znajdują się pod zdjęciami – wystarczy kliknąć, by dotrzeć do szczegółów):

Kuchnia z duszą

1

vintage

2

3

8

vintage

vintage

4

5

6

vintage

vintage

vintage smeg

Zdjęcie tytułowe – źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.