Łóżkowa joga dla leniuchów. Super ściąga – filmik

Przyznaję, że jestem typem kanapowca – niekoniecznie lubię ruch fizyczny. Ponieważ jednak mam kłopoty z tarczycą (Hashimoto i niedoczynność tarczycy), a co za tym idzie problemy z wagą i zatrzymywaniem wody w organizmie, staram się ruszać. Pływam, a i jeżdżę na rowerze – w domu mamy trenażer, który rower klasyczny zamienia w stacjonarny. Wiecie co robię, kiedy przemierzam swoje dystanse? Czytam. W basenie nie czytam, ale nie jest to stracony czas – układam sobie w głowie różne scenariusze. Jest jeszcze inna rzecz, którą robię. Ćwiczę… w łóżku (no dobra – Powitanie słońca praktykuję na podłodze, w łóżku się nie da).

Ćwiczę… w łóżku

Kiedyś doszłyśmy z moją przyjaciółką do wniosku, że z ćwiczeń najbardziej podobają nam się te, przy których można leżeć. Chodziłyśmy wówczas na pilates i jogę. Ćwiczyłam też usypiając małe dzieci. To były czasy! Nie miałam właściwie chwili dla siebie, taką byłam mamą totalną, dlatego w swej kreatywności i pomysłowości byłam niesłychana – każdą chwilę wykorzystywałam na 200%, wyciskałam jak cytrynę. I tak np. leżąc z dzieckiem czy dziećmi w łóżku wymachiwałam nienachalnie kopytami, robiłam też jakieś sprytne brzuszki. Dzieciaki zasypiały, ja widziałam na ciele efekty. Nie raz – przyznaję – zdarzyło mi się zasnąć w trakcie serii.

Dziś ćwiczę rzadziej, ale wiecie co robię? Bawię się ćwiczeniami i sekwencjami zapożyczonymi z jogi. Robiłam to intuicyjnie, a i z pamięci, niekoniecznie się nad wszystkim zastanawiając. I też zdarzyło mi się zasnąć w jakimś półszpagacie albo innej pozie, która naturalna jest dla baletnicy, nie starszej pani.

Tymczasem wczoraj patrzę, a moje wieczorne i poranne (rzadziej) fikołki doczekały się filmiku! Wprawdzie wnętrza mojego mieszkania są ładniejsze, piżama zresztą też, ale aktorka – no niczym ja 15 kilogramów temu.

Dziewczyny, zerknijcie w filmik i ćwiczcie łóżkową jogę dla leniuchów:)

yoga in bedjoga w lozku

https://www.facebook.com/5min.crafts/videos/1137629349712982/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW