Perfekcyjny makijaż krok po kroku. 3 filmy, dzięki którym rano spojrzysz w lustro bardziej przychylnym okiem

Zawsze mi się wydawało, że w kwestii makijażu podkład, tusz do rzęs, błyszczyk i – a, zaszalejmy! – róż załatwiają sprawę. Aż trafiłam na film, w którym dziewczyna nakłada na siebie – przez kilkanaście, a może i kilkadziesiąt (nie dotrwałam do końca) minut – jedną warstwę czegoś, drugą, trzecią… I jeszcze ta skomplikowana mapa, na podstawie której wiadomo, gdzie wycieniować, żeby było super… A oko? Ale że tak codziennie?

11

Perfekcyjny makijaż, taki super pełny, to wyższa szkoła jazdy. Coś tak bardzo dla mnie nie do ogarnięcia jak mole, całki i parametry balansu bieli. Zmęczyło mnie samo oglądanie filmików. A praktyka? Nie dałabym rady – perfekcyjny makijaż przerasta mnie już na etapie koncepcji.

A w głowie wirują dziesiątki pytań.

11

Patrzę na zdjęcia PRZED i PO, funkcjonujące na youtube jako „before i after makeup” i wiecie co? Nie wierzę. Czasem dwie dziewczyny – Before i After – wyglądają jak nie spokrewnione ze sobą osoby. Niektóre przypominają lalki. W moim odczuciu często te działania bardziej przypominają charakteryzację, nakładanie maski (barw wojennych) niż make-up.

Na wielkie wyjście bądź okoliczność – to rozumiem (na własnym ślubie miałam najpiękniejszy makijaż na świecie, a i czułam się bosko! Dziękuję Ewa). Ale że na co dzień? Czy to w ogóle jest jeszcze makijaż? Czy można od tego nabawić się rozdwojenia jaźni? A może pojęcie „malowanie się” właśnie to oznacza? Stworzenie się na nowo? Dobra, weszła mi tu filozofia, a miało być zwyczajnie.

Oglądając te filmiki uświadomiłam sobie kilka rzeczy:

  • Że RANO WSZYSTKIE WYGLĄDAMY TAK SAMO, czyli no… jak przez okno niespecjalnie i zdecydowanie niedoskonale,
  • cinże nie jest ze mną tak źle (psychicznie na pewno), skoro nie wiem, co to podkład sceniczny i nie jestem uzależniona od transformacji makijażowej. Mało tego! Wciąż wyrzucam śmieci – OMG – bez makeupu, a na co dzień maluję się 3 do 5 minut. Nie wyglądam wprawdzie jak Miss World czy nawet Miss Powiatu, ale jest ok.
  • że nie tylko ja, ale i każda z nas, gdyby tylko chciała/postarała się, mogłaby wyglądać jak tylko chce – możemy być nawet do siebie zupełnie niepodobne, tylko po co. Mamy wybór!,
  • że nie malując się perfekcyjnie codziennie zyskuję całkiem sporo czasu.

11

I na koniec taka uwaga. Skoro dla tych dziewczyn tak ważny jest wygląd, podziwiam je za dystans do siebie i odwagę. Nagrać taki film to jak pokazać się nago milionom.

3 filmy, dzięki którym rano spojrzysz w lustro bardziej przychylnym okiem

Zdjęcie tytułowe – źródło

 

One thought on “Perfekcyjny makijaż krok po kroku. 3 filmy, dzięki którym rano spojrzysz w lustro bardziej przychylnym okiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.