See by Chloé 2016 – która z Was miałaby odwagę?

Bardzo lubię modę w jej szalonym, ekspresyjnym i ekstrawertycznym wydaniu. To dlatego śledzę pokazy, lookbooki i zapisy z sesji zdjęciowych – zwłaszcza te, w których wyczuwam dekadenckie, awangardowe i buntownicze nuty. Uwielbiam to kreatywne szaleństwo. Anorektyczne, smutne modelki o niejednoznacznej urodzie i epickie pokazy mody, które zdają się nie mieć już żadnych ram. Mam też swoich ulubieńców – dziś poznajcie Chloé i jej propozycje na schyłek 2016 roku.

Chloé

Marka Chloé powstała w 1952 r. Założyła ją Gaby Aghion wraz z Jacquesem Lenoirem. Miała wyrażać sprzeciw wobec dyktatu sztywnej kobiecej mody oraz wpisywać się w ducha artystycznej bohemy. Proponowała paryżankom kobiece, lekkie i nowoczesne ubrania.

Na sukces musiała jednak poczekać do lat 60., kiedy diorowski New Look został zastąpiony przez dużo wygodniejsze stroje. Międzynarodową popularność dom mody zyskał w latach 70. Jego fankami stały się Grace Kelly, Brigitte Bardot czy Jackie Kennedy. Swoje kariery rozwijały pod szyldem marki topowe nazwiska branży, wśród których można wymienić Karla Lagerfela, Stellę McCartney czy Phoebe Philo. Obecnie dla marki projektuje Clare Waight Keller (źródło i źródło).

Czy któraś z Was miałaby odwagę?

Dziś chciałabym popatrzeć na tę kolekcję zupełnie inaczej. Może też tak macie? Ja za każdym razem, kiedy widzę na modelkach owoce twórczej pracy kreatorów, nie mogę wyjść z podziwu, ale i… zdumienia. Naturalnie rozumiem przyświecające idee i sens tworzenia kolekcji, ale i tak zawsze ulegam pokusie i ów modowy kosmos przekładam na realia… A kiedy wyobrażam sobie nas, zwykłe dziewczyny, w tych szalonych kreacjach i zestawieniach, na szarych ulicach… Trochę obrazoburcze, ale fajne, czyż nie?

Pokażę Wam fantastyczne zdjęcia – podobają mi się wyjątkowo. Poznajcie See by Chloé (źródło). Czy któraś z Was miałaby odwagę?

ch

źródło zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.