Ulka Barasińska · Lulka · Uwielbiam

Mam słabość do oryginalnej kreski i nietuzinkowych portretów, zwłaszcza dwojga. To pewnie dlatego natchnąwszy się w otchłani sieci na te prace, przepadłam. Poznajcie moje wielkie graficzne odkrycie, zachwycające prace  Lulka. Ulka Barasińska

Te tradycyjne portrety w nowoczesnym wydaniu cieszą oko, ale mają charakter – i to coś. Podoba mi się ich energia i emanująca z nich wrażliwość artystki. Te prace urzekają, hipnotyzują – każą zatrzymać na dłużej. Mówią – do mnie czule.

Tak prace Lulki widzę ja. A co o sobie i swoich pracach pisze sama Ulka Barasińska?

Pokażę też Wam trzy portrety, które wyrwały mnie z obuwia. Wiem, że chcę je mieć. I czuję, że powinnam. Pozostałe prace zobaczycie na stronie artystki.

Ulka Barasińska
·Lulka·

Przenieśmy się do krainy sztuki, gdzie każda osoba ceniąca niebanalne zestawienia kolorów i oryginalne prowadzenie linii, znajdzie coś dla siebie. Niepowtarzalne obrazy były malowane farbami akwarelowymi oraz tuszem. Istotną artystyczną inspiracją była twórczość Amedeo Modiglianiego, szczególnie linearne formy i mocno wyciągnięte twarze namalowanych postaci. W tle wielu prac pojawiają się także motywy botaniczne.

Od dziecięcych lat sztuka, a w szczególności malarstwo, jest dla mnie wielką pasją. Tworząc duże i małe obrazy, podejmuję różne tematy, ale tym, co zawsze zajmowało mnie najbardziej, był człowiek. W moich pracach odnajdziecie próby ujęcia miłości, smutku, radości, zadumy, samotności i tęsknoty – wszystkich ludzkich uczuć. W centrum mojego zainteresowania znajduje się również piękno kobiety i mężczyzny, zarówno to zewnętrzne, jak i ukryte wewnątrz. Za pomocą barw i kształtów kładzionych na płótnie staram się odzwierciedlić duszę ludzką, to “coś” nieuchwytnego okiem, a zrozumiałego sercem.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Na Wydziale Artystycznym tej uczelni ukończyłam kierunek Wychowanie Plastyczne, a swoje umiejętności doskonaliłam w pracowni malarstwa prof. Wincenta Maszkowskiego. Obecnie uczę młodzież i maluję obrazy.

Cytaty i zdjęcia pochodzą ze strony artystki – lulkaart.pl. Linki znajdziesz klikając w obraz.

Ceny prac – 70-195 zł, także w zależności od formatu

***

by me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.