Amela i mama polecają: Lalka Metoo Angela z uszkami

Nie będzie to odkrywczy post, ponieważ lalki Metoo, które dziś polecam Waszej uwadze, zna prawdopodobnie każda mama. Cóż, naprawdę trudno się dziwić, że te śpiące, uszate zabawki zdobyły serca nie tylko dzieci, ale i rodziców – i to na całym świecie. I że zakochała się w nich mama Ameli nasza mała ekspertka, 5-miesięczna Amela, współautorka cyklu Amela i mama polecają.

1111

wer

1-28-f69bdbbc0b3940ba892557681ebb1a0f

Lalki-uszatki są miękkie, pełne uroku i wdzięku. Są prze-słod-kie! Wykonano je z bezpiecznego i przyjemnego materiału, a co ważne – można je bez problemu wrzucić do pralki. To przydatna możliwość, ponieważ Metoo występują nie tylko w roli lal-przytulanek, ale i plecaczków.

1204-img_4869

meto

Ale nawet gdyby tak nie było – i  tak niejedna mała dziewczynka nie będzie chciała się z Metoo rozstać, a lala będzie chodzić do przedszkola, jeździć na wakacje i wybierać się na niedzielne, rodzinne spacery do parku. Zdecydowanie warto będzie ją czasem odświeżyć.

1-26-6b10cb52d84346088fa55bd0862df889

Lalka Metoo to idealny prezent dla małej dziewczynki. Można się nią opiekować, przebierać, karmić i układać do snu, a także przytulać i szeptać tajemnice do uszka.

810-img_3149

Docenią ją jednak także dziewczynki starsze, a nawet i całkiem dorosłe, ponieważ siedząca w pokoju lalka Metoo w roli dekoracji jest naprawdę niebanalna. Dba o nastrój w pięknym stylu.

1206-img_4749

Powiem tak – ten, kto wymyślił Metoo i zaprojektował jej taką uroczą buźkę, zasługuje na estetycznego Nobla. W każdym razie ja tak sądzę.

1202-image-14-06-16-20-48

Podróbki Metoo

Nie lubimy podróbek. Oczywiste, że lepiej zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność, że rzecz jest oryginalna. Zazwyczaj podróbki przedmiotów, które są pożądane i nietanie, są chodliwym towarem, najczęściej jednak tanio nie znaczy dobrze. Atrakcyjność cenowa nie idzie w parze z jakością i trwałością.

Wiemy też, że wyłącznie rzeczy pochodzące z legalnych źródeł i zaufanych punktów sprzedaży mają atesty, certyfikaty i – w przypadku Metoo – hologram. One gwarantują, że są oryginalne i bezpieczne w kontakcie z małymi dziećmi, świadczą o legalnym imporcie oraz dopuszczeniu do sprzedaży na rynek europejski

Od jakiegoś czasu z lalką Metoo mamy problem, ponieważ o ile zarówno Angela, jak i Metoo Koala Ameli pochodzą z polskich sklepów, to widziałyśmy (i dotykałyśmy) Metoo kupioną na AliEkspress i wiecie co? One się nie różnią!

Nie wiemy nic o jej nie-bezpieczeństwie, ale nic nie wskazywało na to, że coś z nią w tym zakresie nie tak. Może się narazimy, ale zaczęłyśmy się poważnie zastanawiać, o co tu chodzi. Czy w ogóle istnieją podróbki Metoo? A może wszystkie schodzą z jednej taśmy, tylko niektóre wędrują do nas z Chin bezpośrednio, a inne przez pośredników, marże i opłaty importowe? Macie zdanie?

769884096725469f07ac9026ff56c479

mama Ameli

zdjęcia – źródło

6 thoughts on “Amela i mama polecają: Lalka Metoo Angela z uszkami

  1. Myślę sobie, że z lalkami jak z perfumami:) Trzeba uważać, gdzie się kupuje i za ile. Jeśli będzie to serwis aukcyjny, a cena mocno atrakcyjna, nie ryzykowałabym. Najlepiej kupić lalkę w sklepie, który budzi zaufanie.

    Czy warto mieć oryginalną Metoo? A może wystarczy „replika”? Ja wolałabym, żebym moje dzieci bawiły się bezpiecznymi zabawkami – niekoniecznie chodzi o robienie z nich snobów:).

    Podrobiona lalka na pewno będzie łudząco podobna, ale wykonana z gorszych materiałów, może i niedbale. Na pewno jednak nie będzie miała testów i certyfikatów dopuszczających towar do bezpiecznego kontaktu z małymi dziećmi. Nie podrobione Metoo mają hologram świadczący o ich oryginalności, legalnym imporcie oraz dopuszczeniu do sprzedaży na rynek europejski.

  2. Ta sama linia produkcyjna. Niejednokrotnie osoby zamawiającego metoo z aliexpress dostawały z wszyta metka dla polskich dystrybutorów. Metoo to chińska marka i są to te same oryginały co i od polskich droższych dystrybutorów. Jasne ze są podróbki dlatego kupuje się od oficjalnych sklepów metoo w Chinach

  3. Raczej skoro byla wszyta metka polskich dystrybutorów to tym bardziej uważam, że to jest podróbka. Z wierzchu moą wyglądac podobnie, ale wypełnienie może być toksyczne. Ja wolę nie ryzykować i dopłacić troszkę i nie ryzykować jakimiś krostami u swojego dziecka.

  4. witam, z tego, co się orientuję to oryginalne metoo są własnie produkowane w Chinach. nie widziałam nigdzie, zeby w Polsce je ktos produkowal. sklepy w Polsce sa ich dystrybutorami, produkt zamawiaja. Przypuszczam,ze zamawiaja wlasnie z Chin… ale zeby byly dopuszczone do sprzedazy placa za certyfikat + marza. stad nie ma roznicy w lalce kupionej w Polsce, czy zamowionej z Chin….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.