Amela i mama polecają: Odkrywczy domek Dumel

Naszą kolejną, godną polecenia zabawką jest Odkrywczy domek Dumel . Amela dostała ją w prezencie gwiazdkowym, a choć minęło już trochę czasu, domek się jej nie znudził – wciąż odkrywa go na nowo. Ale nie dziwię się. Zabawka jest super – fajnie wykonana, bardzo kolorowa, z realistycznymi dźwiękami. Się w niej dzieje, można by rzec.

Domek jest piętrowy, dość okazały, pełen niespodzianek. Na parterze znajduje się kuchnia i salon (po zamknięciu klapki mamy okno). Na piętrze – pokoik dziecięcy i łazienka. Do domku dołączona jest figurka chłopca i dziewczynki oraz fotel i telewizor.

Najlepsze w tym domku są… możliwości. Mam wrażenie, że nie tylko Amela, bawiąc się domkiem, czuje się małym odkrywcą. Coś w tej zabawce jest, że nawet dorośli studiują ją z zainteresowaniem (może też przez chwilę czują się dziećmi).

Ale prawda jest taka, że w tym domku naprawdę wiele cieszy, zaskakuje, wzbudza ciekawość. Ogromną rolę odgrywają w niej dźwięki. Na dole wydaje je pralka, piekarnik i telefon. Na górze – wanna i sedes, łóżeczko dziecięce (odgłos spania dziecka, które w nim leży). Przed domkiem pies, który szczeka, można też zadzwonić dzwonkiem i otworzyć drzwi).

Obok domku jest drzewo, przy którym także dużo się dzieje. Jest na nim ptaszek, który po naciśnięciu wydaje dźwięk oraz włącza się muzyka, świecą jabłuszka. Jest małpka, którą można kręcić oraz wiewiórka, która wspina się po drzewie. Pod drzewem zaparkowano samochód, który można wprawić w ruch. Z kolei na dachu, w kominie, rezyduje szop. Fajna jest też opcja zmiany pory dnia – kółeczko dzień/noc. Wszystko chce się testować.

Domek działa w 2 trybach – jeden to dźwięki pojedyncze tj. np. odgłos dzwonka do drzwi, odgłos pracy pralki. Drugi tryb to wierszyki i muzyka. Rymowanki są fajne i można w nich odnaleźć mądre treści (!) – np. o tym by nie otwierać drzwi obcym. Podoba mi się!

Możesz się wykąpać w wannie,
stopy, szyję myć starannie.
Możesz kogoś też zaskoczyć,
w wannie bitwę morską stoczyć.

Bim, bom, dzyń, dzyń
jest ktoś w domu?
Nie otwieraj! Nie wiesz komu
Najpierw zobacz kto za drzwiami.
Ktoś do Ciebie czy do mamy?

Smakołyków zmieści wiele,
piecze ciasta na niedziele.
Nie dotykaj paluszkami,
jest gorący może sparzyć

Domek jest super, Amelka bardzo go lubi. Można powiedzieć, że często w nim siedzi. My z kolei lubimy na nią patrzeć i obserwować, jak włącza dźwięki i kombinuje, kątem oka, z dumą zerkając, czy widzimy, jak sobie super radzi. To urocze.

Domek znajduje się w centrum naszego domowego placu zabaw (dzięki rączce można go przenosić). Amela bawi się zarówno samym domkiem, w którym na nowo, do znudzenia wręcz, coś odkrywa, ale i dołączonym figurkami. Często do dumelowej brygady dołączają inne zwierzątka – tak plastikowe, jak i pluszowe.

Odkrywczy domek Dumel to jak najbardziej udany zakup – świetnie sprawdzi się w roli prezentu dla dziecka 12 plus (na 1. urodziny jak znalazł).

mama Ameli

zdjęcie tytułowe oraz 1. – materiały prasowe Dumel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.