Idealna torba do wózka, a może fajny organizer? Mama Ameli poszukuje

Torba do wózka, która służyła mi dwa lata, właśnie odchodzi na emeryturę. W sumie dobrze się składa, ponieważ za moment będę mamą dwójki – nikłe byłyby szanse, że spakowałybyśmy się do niej we trzy. Poza tym… znudziła mi się. Dlatego szukam jej następczyni.

Zastanawiałyście się czasem, czym się kierować, wybierając torbę do wózka? Idealna torba to właściwie jaka?

Przeglądając zdjęcia toreb wózkowych w internecie (a oferta producentów jest naprawdę imponująca – każda z nas może znaleźć coś dla siebie, na miarę swoich potrzeb, upodobań i… kieszeni) ustaliłam swoje priorytety. Co jest ważne?

Bebedue, Torba Lisbon

Po pierwsze rozmiar, ale tak naprawdę to kwestia potrzeb. Moja torba musi być duża i pojemna (ale i lekka), ale jeśli ktoś, idąc na spacer z dzieckiem, nie zabiera ze sobą niemal całego dobytku (jak ja), może z powodzeniem wykorzystywać torby mniejsze, a i organizery do wózka. Minusem tych ostatnich jest to, że choć są urocze i fajnie porządkują rzeczy, niektóre nie funkcjonują poza wózkiem, czyli solo.

3 Sprouts, Organizer do wózka

La Millou Feeria by Katarzyna Zielińska

Po drugie – przegródki. Torba musi być funkcjonalna, czyli zaprojektowana tak, by pozwalała na przewidzenie (graniczące z pewnością), gdzie co się znajduje. Czasem opieka nad dzieckiem przyjmuje dość nieoczekiwany obrót, dlatego wolałabym wiedzieć, gdzie jest butelka, smoczek, telefon czy mokre chusteczki.

Tak więc torba musi mieć obszerną komorę i przegródki, kieszonki oraz inne rozwiązania, które pozwalają utrzymać porządek w chaosie (kieszonki termiczne, wodoodporne czy antybakteryjne, z siateczką, zapinane saszetki). Dodatkowo moja torba musi mieć pasek (super są te modele, które pozwalają na szybką zmianę z torby do wózka na torbę na ramię).

LÄSSIG Glam Signature Bag

Torba JUJU Sklep

Po trzecie – zapięcie. Niby drobiazg, a potrafi wkurzyć. Np. moja poprzednia torba zapina się na rzep, przez co się ciągle rozpina, rozjeżdża, a zaczepne rzepy zniszczyły mi kilka ubrań oraz pieluszki bambusowe. Dlatego idealna torba ma suwak bądź jest zapinana od góry.

LÄSSIG Glam Signature Bag

Po czwarte – materiał, z którego jest wykonana. Najlepiej, by torba była uszyta z materiału, który jest dobrej jakości (będzie dłużej w formie), wodoodporny i łatwy do utrzymania w czystości. Prawda jest taka, że matkę spotyka wiele ekstremalnych sytuacji, dlatego dobrze byłoby móc szybko sprać z torby błoto, zaschnięte resztki deseru czy plamy od umazanych pisakami rączek (wiele toreb można przetrzeć mokrą gąbką albo wrzucić do pralki). Fajnie by było, gdyby materiał, jaki ją wyściela, niespecjalnie absorbował wylane mleko, sok czy inne płyny.

Baby Ono, torba CHIC

Joissy, torba Enjoy

Po piąte. Ważne, żeby sposób montowania torby pozwalał na jej zapięcie do mojego wózka, co nie jest oczywiste. Nie każda torba jest uniwersalna, niektóre „współpracują” tylko z konkretnymi modelami wózka.torba Greentom

Organizer do wózka Lassig

Po szóste. Wygląd. Idealna torba ma fajny design i super wygląda zarówno wtedy, kiedy jest zawieszona przy wózku, jak i kiedy występuje solo – jest torbą mamy (np. podczas wizyty u lekarza czy kiedy nie chcę brać na podwórko wózka).

Wygląd naprawdę ma znaczenie. Uważam, że torba może poprawić samopoczucie, dlatego warto wybrać taką, która nam się podoba, jest w naszym stylu, której charakter w jakiś sposób z nami współgra. No przynajmniej ja tak mam.

Skip Hop – Torba Duo Signature Chevron

Elodie Details, Gilded Grey

mama Ameli

źródło zdjęcia – klik w zdjęcie

zdjęcie tytułowe – torba Joissy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.