Jakie biurko dla dziecka

Temat biurek, krzeseł i innych akcesoriów niezbędnych w kąciku nauki ucznia jest coraz bardziej gorący. Wiadomo! Wielkimi krokami zbliża się wrzesień (choć pogoda za oknem udaje, że on sobie w najlepsze trwa od pierwszej dekady lipca! Co za trefne lato!).

Przeglądając oferty sklepów z meblami dla dzieci muszę przyznać, że jeśli chodzi o temat biurek, jestem mile zaskoczona. Sądziłam, że będzie raczej wiało nudą i brzydotą. Że znajdę albo biurka sosnowe w kolorze naturalnym, albo toporne koszmarki wykonane z najtańszej płyty wiórowej w kolorze brzozy. Alternatywą zaś będą tylko modele, które można kupić Sami Wiecie Gdzie (chociaż mi bardzo odpowiada i ich stylistyka, i jakość, i ceny). Tymczasem…

do

Tymczasem wcale nie. Wychodzi na to, że można znaleźć też coś pomiędzy –  że zarówno polskie sklepy, jak i rodzimi producenci przygotowali całkiem fajne propozycje. Można znaleźć biurka w różnych kolorach, o różnym charakterze, dla malucha i nastolatka, z płyty i z litego drewna. I w różnych cenach.

do

Najtańsze biurko kosztuje niewiele ponad 100 zł. Niestety trzeba się liczyć z ryzykiem, że cena za to, które wpadnie w oko, może nieco zaboleć – i być dużo grubsza niż tysiąc złotych. Na szczęście jednak wcale nie musi.

do

Fajne biurko to fajna sprawa. Dzięki niemu i zmyślnej koncepcji (patrz zdjęcia) można wykreować w kąciku do nauki całkiem inny świat, żaden beznamiętny twór wiejący nudą.

a

Acha! Wybierając biurko do pokoju dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Ważne są nie tylko walory estetyczne, ale także jego wielkość i kształt. Sam blat powinien stwarzać optymalne warunki pracy, ale i przestrzeń wokół powinna być wygodnie zagospodarowana – by można było szybko sięgnąć po zeszyt, ołówek czy książkę. Przydadzą się zatem kontenery, regały, nadstawki i dostawki.

a

Biurko do pracy powinno mieć szerokość 80-90 cm i długość 120- 160 cm, wysokość zależy od wzrostu. Pod biurkiem zostaw wolną przestrzeń dla nóg (o szerokości minimum 70 cm i głębokości minimum 60 cm). Nogi powinny spoczywać swobodnie na ziemi lub na podnóżku.

Rafa-kids working place new

Jakie biurko?

Coś Wam wyznamy – jesteśmy wielkimi fankami biurek z IKEA. Przez nasze redakcyjne domy przewinęło się przez lata wiele innych marek i modeli, dlatego wiemy, co mówimy. U nas, w kwestii biurek, rządzi właśnie IKEA. Do wyboru, do koloru, do metrażu i potrzeb. Można znaleźć coś na miarę swoich potrzeb i zasobów. I każdy mebel ma w sobie to coś, a to ważne.

  1. Twet White , 2. Micke, 3. Ziboy, 4. COLLORIDO, 5. Tommebel, 6. Hemnes 7. Car, 8. Solano 9. Micke, 10. Micke, 11. Aleks, 12. Foot, 13. Malm, 14. Aleks, 15. Biotiful

A może zrobić biurko samodzielnie?

Alternatywą dla wytworów masowego przemysłu jest biurko handmade – w internecie jest mnóstwo pomysłów i tutoriali, co i jak. Ambitne – od deski i gwoździa, po nieco mniej absorbujące. Dla mnie bomba! Ten na przykład pomysł jest świetny, a i realizacja nie wydaje się być trudna. Może warto spróbować?

aJak zrobić biurko – bardzo łopatologiczna instrukcja DIY

Zdjęcie tytułowe – źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.