Ręcznie szyte szmaciane misie. Pomysł na prezent i przytulanka do zakochania

Jeśli jesteś wielbicielką szmacianych, własnoręcznie szytych przytulanek, ale nie masz ani czasu, ani zacięcia, by chwycić za igłę i nitkę, po czym rzucić się w wir przygody hand-made, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Odkryłyśmy kolejne miejsce, gdzie powstają szmaciane misie (i nie tylko one, bo także koty, zające i anioły).

Pracownię „Szmaciane Misie” odkryłyśmy stosunkowo niedawno. Od tej pory, śledząc jej kanały społecznościowe, niemal codziennie poznajemy nowego misia, kociaka czy zająca – wszystkie są bohaterami nastrojowych zdjęć, robionych w fajnych okolicznościach przyrody. To bardzo poprawia humor i super nastraja. No i od razu widać, że za projektem stoi ktoś wyjątkowy – osoba o zręcznych palcach, niezwykłej wrażliwości i ciepłym spojrzeniu. Kto to? To Joanna, która pisze o sobie tak:

Lubię
Uśmiech na twarzy. Strukturę tkaniny. Szelest guzików.

„Wiele razy słyszałam rodzinne opowieści, o mojej Babci, która lubiła i dużo szyła. Teraz patrzę, jak moja Mama szyje w każdej wolnej chwili. Dziś już wiem, że dla mnie chwila z igłą i nitką to wyjątkowy czas”.

„Szyję różne proste wzory, które najczęściej wymyślam sama. Tworzę SZMACIANE MISIE, szmacianą biżuterię, różne dekoracyjne elementy do domu. Mam słabość do kolorowych tkanin i guzików”.

Bardzo podobają nam się pomysły Joanny, a ten, by uszyć przytulankę z ubrań autentycznie nas zaczarował. Popatrzcie:

Albo ten, na pamiątkowy portret dla nowożeńców:

Uwielbiamy wszystko, co wyjdzie spod igły w szmaciankowej pracowni. Podoba nam się nie tylko ich forma, urok i styl, ale także to, że bije od nich ciepło. Wydaje się, że maskotki z pracowni „Szmaciane misie” to idealni kandydaci na doskonałych towarzyszy zabaw i powierników tajemnic. Każde dziecko chciałoby mieć takiego małego przyjaciela.

Szmaciankowe miśki i zające są doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka – zarówno na urodziny czy baby shover, na okoliczność narodzin, jak i na bardziej formalne okazje, takie jak chrzest czy komunia. Idealnie sprawdzą się też jako nietuzinkowy podarek na ślub czy Walentynki. Tak, przyznajemy, że maluchy z pracowni „Szmaciankowe misie” skradły nasze serca. Bo to słodziaki do zakochania.

Warsztaty

Joanna ma jeszcze jedną pasję – związaną z szyciem, rzecz jasna.

„Moim ulubionym zajęciem jest prowadzenie warsztatów szycia. Lubię spotykać się z ludźmi, szyć misie, zegary z guzików czy zakładki, przekazywać im moją miłość do szycia ręcznego i jego wyciszających właściwości. Łączymy ze sobą kawałki materiałów, rozmawiamy i śmiejemy się. Prowadzenie warsztatów to moja życiowa pasja”.

Więcej informacji na temat przytulanek i warsztatów znajdziesz na stronie pracowni. Koniecznie odwiedż Szmaciane misie.

Cena misia to około 65-85 zł.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron Szmaciane misie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.