Będzie 5. część Millenium – „Mężczyzna, który gonił swój cień”

Nie wiemy jak Wy, ale my cieszymy się ogromnie, że cykl „Millenium” pomysłu Stiega Larssona, choć ten od 12 lat nie żyje, wciąż ma się świetnie i że niebawem znów przeczytamy, co u Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista.

Sztokholmskie wydawnictwo Norstedts poinformowało, że powstanie 5. i 6. część bestsellerowej powieści kryminalnej „Millennium”. Ich autorem będzie David Lagercrantz, znany z milenijnej części 4. – „Co nas nie zabije” – w której stworzył autorską kontynuację trylogii Larssona, zachowując głównych bohaterów – Mikaela i Lizabeth.

„Co nas nie zabije” podobało nam się bardzo. W sumie nie tylko nam – książka ukazała się w 40 krajach i sprzedała się w nakładzie ponad 5 mln egzemplarzy.

we

Tom 5. ma się ukazać 7 września 2017 roku – na całym świecie. Znamy tytuł! To  „Mężczyzna, który gonił swój cień”! Lisbeth znów ma kłopoty.

we

david

Lisbeth Salander odbywa karę w więzieniu dla kobiet Flodberga i stara się nie wchodzić w żadne konflikty. Ale pewnego dnia staje w obronie prześladowanej dziewczyny z Bangladeszu i ściera się z przywódczynią więziennego gangu. Tymczasem Holger Palmgren informuje Lisbeth, że posiada dokumenty, które rzucają nowe światło na wydarzenia z jej dzieciństwa. Hakerka prosi o pomoc Mikaela Blomkvista. Śledztwo doprowadza ich do Leo Mannheimera, bogatego maklera giełdowego.

Zgodnie z zapowiedzią wydawcy piąta część „Millennium” ma być ekscytującą opowieścią o nadużyciach władzy, kwestii honoru i cieniach z dzieciństwa, które wciąż prześladują Salander. „Tym razem David stworzył historię, która zbudowana jest na fabule z ostatniej książki, a także pozwala czytelnikom lepiej poznać wydarzenia z dzieciństwa Lisbeth” – mówi Eva Gedin z wydawnictwa Norstedts.

NASZA RECENZJA 5. części MILLENIUM

W Polsce książka ukaże się nakładem Czarnej Owcy. Będzie też tom 6.! Jego premiera zaplanowana jest na rok 2019.

„Co nas nie zabije”, czwarty tom serii i zarazem pierwszy napisany przez Davida Lagercrantza, ukazał się w 47 krajach i znalazł ponad 6 milionów nabywców. Prawa do najnowszej, piątej odsłony zatytułowanej „Mężczyzna, który gonił swój cień” kupiły oficyny z 34 krajów. 26 z nich, w tym Wydawnictwo Czarna Owca, planuje opublikować książkę w dniu światowej premiery, czyli 7 września 2017 roku.

źródło

źródło

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.