Błękit, granat, turkus – pokój dziecka w odcieniach morza

Niebieski, jak i morze, ma wiele twarzy, dlatego jeśli poszukujecie koloru do pokoju dziecka, a nie chcecie iść w stronę zachowawczych bieli i szarości  lub wyrazistego retro, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie któryś z odcieni morskich niebieskości. Błękit, turkus (niebieskozielony) i granat to filary tonacji.

turkus

Niebieski to kolor uniwersalny – nie dajcie sobie wmówić, że pasuje tylko do aranżacji chłopięco-niemowlęcych czy tych tworzonych z myślą o dziewczynkach. Chłopcy, nawet ci nastoletni, w niebiańskim czy morskim towarzystwie zdecydowanie również mogą się odnaleźć (choć w tym wieku pokojowe aranżacje warto konsultować z najbardziej zainteresowanym użytkownikiem)..

Niebieski, niezależnie od kierunku, w którym zmierza, pozwala się wyciszyć i zrelaksować, koi nerwy i lęki, a i wspiera pracę twórczą, pozytywnie wpływa na koncentrację i nastrój. Niebieskie ściany pięknie współgrają z bielą (także złamaną), szarościami i naturalnym drewnem.

turkus

Gdybyśmy były wierne teoriom i wnętrzarskiej rutynie, powiedziałybyśmy Wam, że jasne odcienie niebieskiego należy wprowadzać do wnętrz małych, które chcecie powiększyć (najlepiej południowych, by je chłodzić), turkus zastosować wyłącznie w formie dodatków, zaś do granatu podchodzić z turbo dystansem.

turkus

Ponieważ jednak wiemy, że często teoria sobie, a praktyka sobie (różnie nam przecież w duszy gra) i często sprawdzają się nawet najbardziej odjazdowe rozwiązania, w kontekście niebieskości w pokoju dziecka zalecamy Wam tylko jedno – umiar. Może się bowiem faktycznie zdarzyć, że zastosowany w nadmiarze błękit rozmyje wnętrze, przez co pokój wyda się chłodny i nijaki, turkus wprowadzi rozdrażnienie i chaos, a granat wprawi w przygnębienie. Dlatego w tym kontekście ważne jest wyczucie.

Decydując się na niebieskie wnętrza w pokoju dziecka zadbaj o to, by wszystko ładnie zbilansować dodatkami i dopełnić kolorami. Krótko mówiąc postaw na harmonie – postaraj się aranżację spiąć w jedną spójną, grającą całość. A jak to wyczuć? Najlepiej oglądając piękne wnętrza (link do źródła zdjęcia – klik w zdjęcie). Viola!

blekit z kreska

Błękit

blekit

blekit

blekit

we

blekit

Błękit w IKEA

blekitny ikea

blekit

Turkus

1-14-1443891111_e13e04dd1d3de40c

turkus

turkus

turkus

turkus

Turkus w Jollein

moulin

Turkus w Moulin Roty

turkus

turkus

Turkus w Childhome

nieb

granat kropki

Granat

granat

we

granat

we

we

granat

granat

granat

Granat w Jollein

granat

a

Zdjęcie tytułowe – źródło

One thought on “Błękit, granat, turkus – pokój dziecka w odcieniach morza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.