Shabby Chic – lukrowany styl vintage

Shabby chic, lukrowany vintage, to według mnie styl tak atrakcyjny, co niebezpieczny. Łatwo można się zapomnieć i zapędzić w stronę kiczu i romantyzmu w takiej dawce, że bolą nie tylko oczy, ale i zęby. W shabby chic naprawdę sporo się dzieje i na wiele można sobie pozwolić – dlatego w tym stylu wnętrzarskim tak ważny jest umiar.

we

Shabby chic, w latach 80. XX wieku, stworzyła projektantka Rachel Ashwell. To dzięki niej ten styl święci tryumfy do dziś.

Shabby chic, wyrażający miłość do starych przedmiotów z duszą, to jeden z wiodących dziś trendów wnętrzarskich.
Co jest charakterystyczne dla shabby chic? Bielone, przecierane, postarzane meble. Muszą wyglądać tak, jakby miał nie tylko duszę, ale i zacną metrykę. Powinny mieć dowody na to, że są nadgryzione zębem czasu. Doskonale czują się tu stare komody, kufry, kredensy – koniecznie pomalowane specjalną techniką.

we

Shabby chic uwielbia biele (najczęściej są wiodące), pastele (ach, te pudrowe róże!) i wypłowiałe brązy.  Kropką nad i są dodatki detale: stare obrusy, sentymentalne koronki i kuferki, postarzana ceramika, lustra i klameczki, romantyczne lampy, retro ramki i tapety w subtelne motywy kwiatowe wszystko jak z babcinego kufra.

chic

Wnętrze shabby chic powinno wyglądać jak owoc fantazji i wnętrzarskiej finezji wiekowej babci.

we

we

 

Shabby chic w roli głównej

we

we1

we2

we

 

we

chic

chic

chic

do

do

we

we

we

we

sh

we

Zdjęcie tytułowe – źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.