Gdzie wywoływać zdjęcia i zamawiać foto-gadżety? Pomysły na prezent

Jestem wielbicielką zdjęć w każdej postaci. Lubię fotografię artystyczną, którą cenię za walory estetyczne, ale i rodzinną. Zdjęcia, na których są moje dzieci i ulubione plenery (wiadomo, góry i Chorwacja) to morze emocji i ocean wspomnień.

Uwielbiam zarówno zdjęcia pstrykać, jak i się nimi otaczać. Mam ich mnóstwo. Układam je w plikach i folderach w komputerze, ale i w albumach oraz specjalnych pudełkach, których mam pewnie kilkadziesiąt. Gromadzę je też w fotoKsiążkach (każde nasze urlopowe miejsce ma swój tom).

Od zawsze wykorzystuję zdjęcia, zwłaszcza portretowe, ale i plenerowe, do tworzenia różnych fajnych, personalizowanych prezentów (również dla siebie).

Jak wykorzystać zdjęcia na prezent?

Jak wykorzystać zdjęcia na prezent? Możliwości – cytując klasyka – jest wiele. Na szczęście minęły już czasy, kiedy można było wybierać pomiędzy kubkiem nędznej jakości a tandetnym „jaśkiem”.

Prezenty ze zdjęciami to opcja, z której warto korzystać. Są i wyjątkowe, bo stworzone z myślą o konkretnej osobie, ale i na tyle uniwersalne, że sprawdzają się jako koło ratunkowe na okoliczność Dnia Babci, Dnia Dziadka, Dnia Dziecka, urodzin czy Gwiazdki.

To oczywiste przecież, że każdą babcię czy dziadka ucieszy kubek czy kalendarz opatrzony zdjęciem czy kilkoma kadrami ukochanych wnuków, przyjaciółka córki doceni fajną poszewkę na poduszkę ze swoją bratnią duszą, a strzałem w dziesiątkę na urodziny kolegi syna będzie kubek ze zdjęciem i zabawnym napisem bądź grafiką.

Gdzie wywoływać zdjęcia i zamawiać foto-gadżety?

Z foto-usług korzystam często i zawsze online. Tak wywołuję zdjęcia i zlecam wykonanie prezentów, gadżetów, kalendarzy czy plakatów. Nie są to jednak miejsca przypadkowe.

Wybierając firmę foto zawsze zwracam uwagę na:

  • jakość wykorzystywanych materiałów, a co za tym idzie, także wydruku (np. papier Kodak Premier Professional lub Kodak Edge) – by uniknąć rozczarowania,
  • przykładowe realizacje, opinie klientów. To często kluczowe,
  • wiarygodność firmy: czas działania na rynku, opinie w sieci. To ważne, ponieważ pozwala uniknąć straty nie tylko pieniędzy i czasu, ale i stresu,
  • cenę: zarówno usług, jak i wysyłki. To ważne zwłaszcza przy poważniejszych zamówieniach,
  • opcje wysyłki: kurier, ale i paczkomat, dla własnej wygody,
  • sposób zamawiania produktów. Zwykle jest to dość intuicyjne i proste, niestety nie zawsze,
  • możliwość dostosowania projektu do moich potrzeb i wyobrażeń,
  • zakres oferty (często propozycje ofertowe są niezwykle inspirujące, co pomaga, gdy niekoniecznie mam pomysł, co komuś sprezentować).

Jeśli chodzi o ofertę, ważne jest, by odbitki zdjęć były wywoływane w różnych formatach: od 9×13 cm, przez 10×15, 13×18 i 15×21 do 30×45 cm. Ważna jest też możliwość wyboru papieru fotograficznego (błyszczący oraz matowy), co raczej jest standardem. Zawsze szukam zdjęć błyszczących, ale z białą ramką (według mnie ma w sobie dużo uroku).

Dobre foto-firmy mają zazwyczaj szeroką, kompleksową ofertę. Można im zlecić przygotowanie FotoObrazu na płótnie malarskim typu Canvas (naciągane na sosnową ramę malarską), FotoObrazu XXL (ze zdjęć własnych) czy FotoPlakatu (zdjęcia z bazy). To fantastyczny pomysł na prezent, także dla samego siebie, ale i ekstra sposób na zachowanie wspomnień, zagospodarowanie ściany w domu i nadanie wnętrzom osobistego charakteru.

Jeśli chodzi o prezent, kwestia rozpiętości oferty jest naprawdę istotna. Czasem szuka się konkretnego produktu, ale co, gdy brak pomysłu? Wówczas można popatrzeć, poszperać i dać się zainspirować.

Ja, przez ostatnie kilkanaście lat, wykorzystałam już chyba wszystkie opcje, w różnych konfiguracjach i sytuacjach. Przerabiałam FotoKubki, T-shirty ze zdjęciem, FotoPuzzle, FotoPoduszki, podkładki pod myszkę, breloki i magnesy. To moje opcje prezentowe, zwykle gwiazdkowo-urodzinowe.

Dla siebie kupuję drewniane pudełka na zdjęcia (mają zdjęcie na wieczku). Wybawiają przy natłoku zdjęć i braku miejsca na kolejne albumy fotograficzne. Stale i tradycyjnie, bo co roku, drukuję rodzinne FotoKalendarze (dla nas, babć i dziadka).

Nie zamawiałam jeszcze, a to fajna i zabawa opcja: fartuchy ze zdjęciem. Ciekawym pomysłem wydają mi się też śliniaki z fotografią i maskotki, ze zdjęciem oczywiście. To super prezent na babyshower czy odwiedziny u świeżo upieczonych rodziców.

Jak znaleźć foto-usługi?

Co zatem zrobić, jeśli szukasz pomysłu na foto-prezent, chcesz wydrukować kalendarz z fotografiami dzieciaków albo musisz wywołać zdjęcia z wakacji? Rozejrzyj się. Popytaj znajomych, poszukaj w sieci. Popatrz na oferty, ceny i realizacje różnych firm. Wyszukiwarka i poczta pantoflowa zwykle zdają egzamin. Możesz też zerknąć na stronę fotoprint.pl. To moje najnowsze odkrycie.

I na koniec… Warto robić zdjęcia, ale nie wolno chować ich w folderach „do zapomnienia”. Trzeba je wywoływać i dawać im życie, tworząc różne gadżety, plakaty i drobiazgi, które cieszą oko i przywołują wspomnienia.

Tekst powstał w ramach współpracy partnerskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona WWW

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.